Home / Nodarbības / Instrumenti

Instrumenti

Elektriskā Ģitāra

Katram ģitāristam tiek nodrošināta individuāla nodarbība. Pašlaik elektriskās ģitāras nodarbības pasniedz Mārcis Vasiļevskis (Laime Pilnīga) un Rihards Lībietis (Bite’s blues band) – nodarbības gan ģitāristiem, kas jau spēlē un zina, ko vēlas no šī instrumenta sagaidīt, gan iepazīstina jaunos muzicēt gribētājus ar elektriskās ģitāras iespējām, teorijas pamatiem, kā arī palīdz jauniešiem iepazīties ar mūzikas stiliem un atrast katram audzēknim piemērotāko.

Troksnis… Fūzis… Skatuves prožektori… Ja Tev tas patīk, “Bērnu un jauniešu mūzikas klubs” ir īstā vieta Tev! Tu varēsi iemācīties pārvaldīt visus mūzikas stilus – no blūza līdz pat metālam!
Apgūstot ģitārspēli elektriskās ģitāras programmā, katram ģitāristam tiek nodrošināta individuāla, personiska pieeja, tomēr BJMK ir izstrādājis vienotu sistēmu, lai palīdzētu Tev pēc iespējas ātrāk kļūt par virtuozu ģitāristu!

Nākot uz ģitārspēles nodarbībām BJMK, Tev nebūs jāstiepj līdzi savs smagais (varbūt arī ne tik smagais) ģitāras kombis! BJMK visa nepieciešamā aparatūra ir uz pieejama uz vietas!

Akustiskā Ģitāra

BJMK piedāvā individuālas akustiskās ģitāras nodarbības gan iesācējiem, gan arī jau pieredzi ieguvušiem mūziķiem, kas vēlas papildināt savas zināšanas. Akustisko ģitāru pasniedz Mārcis Vasiļevskis (ģitārists grupā Laime Pilnīga), Rihards Lībietis (Bite’s blues band), Artūrs Knope, Romāns Lulla – šie pasniedzēji iepazīstina jaunos muzicēt gribētājus ar akustisko ģitāru un ģitārspēles pamatiem, teoriju, kā arī palīdz jauniešiem iepazīties ar mūzikas stiliem un atrast katram audzēknim piemērotāko.

Akustiskās ģitāras pluss – tai nav vajadzīgs pastiprinātājs, tā pati skan! Taču tas kā tā skanēs ir atkarīgs no tā kā Tu spēlēsi! BJMK piedāvā akustiskās ģitāras nodarbības gan iesācējiem hobijklasē, gan arī jau pieredzi ieguvušiem mūziķiem, kas vēlas papildināt savas zināšanas. Akustiskā ģitāra ir lieliska sastāvdaļa vasaras vakarā pie ugunskura un ziemas tējas vakarā ar draugiem.

Basģitāra

Nodrošinātas individuālas nodarbības, kuras pasniedz Andris Bumbieris (Džonis). Basģitāras nodarbības pie Džoņa ir īpaši neparastas, jo Džonis audzēkņiem māca kā basģitāru iespējams pielietot kā solo instrumentu, ne tikai ritma sekciju veidojošu instrumentu.

Ja esi pārliecināts zemo tembru piekritējs – basģitāra būs Tavs draugs. Piedāvājam Tev apgūt šī fascinējošā instrumenta spēli no a-z!

Pirmkārt – ja Tu zini, ka vēlies spēlēt grupā, bet vēl neesi izvēlējies, kurš instruments Tev ir sirdij tuvākais, par savu profilu izvēlēties basģitāru ir ļoti tālejoša doma, jo katra otrā jaunizveidotā grupa meklē basistu! Basģitāristi ir pieprasītākie grupu instrumentālisti!

Klasiskā Ģitāra

Individuālās nodarbībās iespēja apgūt klasiskās ģitāras spēli – spēlēt ar pirkstiem uz ģitāras, kurai ir neilona stīgas, atšķirībā no parastās akustiskās ģitāras. Nodarbības pasniedz Endijs Rožkalns (Latvijas Mūzikas akadēmijas students), kurš ir BJMK dibinātājs un kā ģitāras pasniedzējs darbojas jau devīto gadu, un ir izstrādājis īpašas mācīšanas metodes, piemēram, ģitāristu turnīru. Klasisko ģitāru iespējams mācīties arī pie Romāna Lulla (Latvijas Mūzikas akadēmijas students).

Apgūstot klasiskās ģitāras spēli BJMK, Tevi sagaida individuāla pieeja – Tu pats varēsi izvēlēties, kurš spēles virziens Tev ir tuvāks, kā arī apgūt skaņdarbus, ko jau sen esi gribējis nospēlēt!

Iesākumā jārēķinās ar nelielu devu teorijas, lai pēc tam varētu brīvi un nepiespiesti muzicēt.

Bungas

BJMK piedāvā bungu nodarbības gan tiem, kas tikko nolēmuši sākt spēlēt šo instrumentu un varbūt pat vēl nav turējuši rokās bungu vālītes, gan tiem, kas jau spēlē un zina, ka var savas prasmes attīstīt vēl un vēl! Nodarbības pasniedz Elvijs Mamedovs (Laime Pilnīga) un Māris Izaps un Aigars Lībergs.

Klausoties mūzikas un pilsētas skaņās, Tu vislabāk izjūti ritmu un allaž ar kāju piesit takti: varbūt esi dzimis bundzinieks? Nāc bungot!

BJMK piedāvā bungu nodarbības gan tiem, kas tikko nolēmuši sākt spēlēt šo instrumentu un varbūt pat vēl nav turējuši rokās bungu vālītes, gan tiem, kas jau spēlēun zina, ka var savas prasmes attīstīt vēl un vēl!

Ja uz grupu skatās kā uz futbolkomandu, solists ir kā centra uzbrucējs, ģitārists – sānu uzbrucējs, basists ir aizsargs, bet bundzinieks – vārtsargs. Lai cik labi darbotos komanda, bez vārtsarga spēle ir zaudēta! Ja vēlies būt neaizstājams, nāc uz BJMK, un grupai, kurā Tu spēlēsi, vienmēr būs stabils pulss!

Starp citu, bungas nav jāsit, tās arī ir instruments, uz kura jāmuzicē! Turklāt bungām ir tik daudz dažādu skaņu avotu!

Protams, BJMK uz vietas ir bungas, uz kurām nodarbībās mācīties spēlēt!

Vokāls

Vokāla nodarbības vada Ervīns Ramiņš (grupas Laime Pilnīga vokālists). Vokāla nodarbības ir individuālas, tajās tiek attīstīta dziedāt gribētāju muzikālā dzirde un muzikālā atmiņa, kā arī ritma izjūta, ar vingrinājumu palīdzību tiek nostabilizēta elpošana un paplašināts jaunā dziedātāja diapazons. Nodarbībās kā vingrinājuma paveids tiek izmantotas dziesmas, ko pasniedzējs izvēlas katra audzēkņa spējām, un stiprajām/vājajām pusēm – lai attīstītu konkrētas dziedāšanas iemaņas.

Speciālais piedāvājums – soul un r’n’b stilu vokāla nodarbības! Pasniedz Elīna Romašova (ex Kļaviņa). Ilggadēja Ervīna Ramiņa audzēkne, vokālā dueta Twin Souls dalībniece.

Tev ir gadījies sākt skaļi dziedāt līdzi tam, dziesmai, kas skan austiņās, braucot sabiedriskajā transportā? Tad Tu esi pilnībā piemērots uz skatuves pildīt grupas līdera – vokālista funkcijas! BJMK piedāvā estrādes/roka dziedāšanas nodarbības, kurās varēsi apgūt pareizi elpot un dziedāt tik spēcīgi, cik vien balss saites atļauj!