Home / Uncategorized / Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) studentu teātris aicina uz jaunu muzikālu izrādi „Melnās Krēpes”

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) studentu teātris aicina uz jaunu muzikālu izrādi „Melnās Krēpes”

LLU studentu teātris cītīgi strādājis pie H.Paukša lugas „Melnās krēpes”, pārvēršot to aizraujošā stāstā starp divām pasaulēm – mežonīgo lauvu brīvību Āfrikā un katra cilvēka iekšējo brīvību pašam sevī, lai noskaidrotu, cik liela loma brīvības iegūšanā ir sirdsapziņai.

Brīvība pašlaik ir ļoti aktuāla tēma teātra pamata mērķauditorijai – studentiem, kas bieži vien ir apjukuši par nākotnes iecerēm, vēlas no dzīves pārāk daudz un pārāk ātri, tādejādi sasaistot sevi neredzamos tīklos, no kuriem nespēj tikt ārā. Izrādē kontrastējoši parādās gan tiešais brīvības trūkums, līdz ar to neziņa un izmisums, nebeidzamas alkas pēc brīvības, gan iekšējās brīvības trūkums, kuru katrs pats vai nu izvēlas sev dot, vai arī nē.

„Melno Krēpju” atdzīvināšanai izmantots teātrī mazāk ierasts ierocis – rokmūzika, ko uz skatuves dzīvajā izpilda grupa „On The Roof”.

Izrāde tapusi kā LLU studentu teātra režisores, Latvijas Kultūras akadēmijas maģistrantes, Astras Kacenas režijas diplomdarbs, tā vadītājs – prof. Jānis Siliņš. Savukārt ar skatuves kustībām palīdzējis Vilnis Bīriņš, scenogrāfiju veidojusi Agne Goiževska, izrādes muzikālā noformējuma konsultante – Ieva Reinberga. Izrādi atbalsta biedrība „Bērnu un jauniešu mūzikas klubs” (BJMK) un LLU studentu klubs.

LLU studentu teātris atrodas Jelgavā, tas darbojas kopš 1946. gada, un šajā pavasarī teātris atzīmē 65. gada dienu. Pēdējo gadu laikā teātris pastāvīgi strādā divos virzienos – veidojot gan izrādes, gan improvizācijas šovus Teātra sports. 2010. gadā LLU studentu teātris piedalījies starptautiskā projektā „Baltu vienotības zem saules”, Šauļos, ar izrādi „Tauriņkaraļvalstība” pēc A. Neibarta lugas, savukārt 2011. gadā teātris saņēmis Latvijas Studentu teātra dienas balvu „Āksta cepure” par izrādi „Mazliet par Jamuleju un Tupu” pēc A. Zeibota rakstu motīviem.

Izrādes „Melnās Krēpes” pirmizrādes: 3., 4. un 7. jūnijā pl. 20:00, LLU Studentu teātrī, Jelgavā, Čakstes bulvārī 5a. Biļešu cenas: LVL 3,00-, LVL 2,00-; Vietas zālē iespējams iepriekš rezervēt zvanot: +371 2 6286098

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *