Home / Uncategorized / Sapnis vasaras naktī – pastaiga mūzikā

Sapnis vasaras naktī – pastaiga mūzikā

  1. jūnija vakarā plkst. 20.30 čellists Maksims Beitāns un ģitārists Endijs Rožkalns ielūdz uz muzikālu pastaigu “Sapnis vasaras naktī” Jelgavas pils rietumu spārnā, lai pavadītu vakaru romantiskās vasaras noskaņās.

Laikā, kad koncerti to pierastajā izpratnē joprojām nav iespējami, biedrība ‘Bērnu un jauniešu mūzikas klubs”  īsteno projektu, kas nes mūziku pilsētas vidē pie cilvēkiem:

Projekta mērķauditorija ir ikviens pilsētas iedzīvotājs un viesis, kas grib pavadīt vakaru romantiskā noskaņā, baudot kvalitatīvu un muzikāli vērtīgu priekšnesumu; vakars brīvdabā būs piemērots arī bērniem.

Programmā M. Beitāna un E. Rožkalna čella un ģitāras duetā skanēs F. Šūberta, E. Villa- Lobuša, A. Korelli, J. Sibēliusa, E. Morikones, A. Pjacollas skaņdarbi, kā arī klausītāju iemīļotas krievu romances. Daudzus no skaņdarbu pārlikumiem čellam un ģitārai veidojuši paši mūziķi.

Čellists Maksims Beitāns ir 15 starptautisku konkursu uzvarētājs, piecu Grand Prix, valsts un starptautisko prēmiju laureāts; uzstājies uz labākajām Latvijas skatuvēm, prestižās koncertzālēs Šveicē, ASV, Krievijā, Vācijā, Austrijā, Čehijā, Slovākijā, Itālijā, Francijā un daudzās citās valstīs.

Beitāns kā solomākslinieks sadarbojies ar LNSO, Orchestra della Svizzera Italiana, Sinfonietta Riga, Evian festivāla orķestri, LNO orķestri un kori, Šveices kamerorķestri, Lietuvas Filharmonijas orķestri, Royal College of Music orķestri, Drēzdenes filharmonijas orķestri un ar daudziem citiem orķestriem. Čellists uzstājies uz pasaulē zināmām skatuvēm nozīmīgos kultūras pasākumos.

Rožkalns ir klasiskās ģitārspēles pedagogs, dibinājis “Privāto mūzikas skolu “BJMK Rokskola””, konkursa “Latvijas Gada ģitārists” organizators, meistarklašu vadītājs ģitārspēles skolotājiem. Veido skaņdarbu pārlikumus un aranžijas. Nogājis garu ceļu mūzikas pasaulē, sākot ar pūšaminstrumentiem un kordiriģēšanu, turpinot ar akadēmisko dziedāšanu, līdz nonācis pie klasiskās ģitāras kā pie sava īstā instrumenta.

M. Beitāns un E. Rožkalns kopīgā duetā uzstājas kopš 2018. gada un ir vienīgais šāda sastāva pastāvīgi koncertējošs duets Latvijā.

Projekta īstenošanai piešķirts līdzfinansējums Jelgavas pilsētas pašvaldības Kultūras padomes projektu konkursā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *