Home / Uncategorized / Biedrība „Bērnu un jauniešu mūzikas klubs” (BJMK) sāk projekta “Muzikālie pilsoņi: sociāli atbildīga jauniešu kopiena Jelgavā” īstenošanu.

Biedrība „Bērnu un jauniešu mūzikas klubs” (BJMK) sāk projekta “Muzikālie pilsoņi: sociāli atbildīga jauniešu kopiena Jelgavā” īstenošanu.

Biedrība “Bērnu un jauniešu mūzikas klubs” ar Sabiedrības Integrācijas fonda atbalstu uzsāk īstenot projektu “Muzikālie pilsoņi: sociāli atbildīga jauniešu kopiena Jelgavā”. Projekts paredzēts bērniem un jauniešiem ar dažādām sociālām iespējām, piedāvājot  viņiem iesaistīties  saistošās, iekļaujošās, radošās un ar mūziku saistītās aktivitātēs, lai tādējādi stiprinātu sociāli atbildīgas un domājošas jauniešu kopienas veidošanos Jelgavā. Projekta aktivitātes būs pamanāmas Jelgavā un tās apkārtnē līdz 2021. gada 31.oktobrim.

 

Pirmās aktivitātes tiks realizētas jau tuvākajās nedēļās – tās būs trīs radoša satura atbalsta  pārraides tiešsaistē, kam  dots nosaukums “Radošais izolators”. „Radošā izolatora” uzdevums ir iedvesmot jauniešus, sniegt padomus kā saglabāt motivāciju muzicēt arī vienatnē,  un atcerēties, ka arī pandēmijas apstākļos joprojām pastāv mažora skaņkārta! Pārraižu mērķis ir veicināt jauniešu kopības sajūtu, saglabāt vēlmi muzicēt, kā arī atgriezt radošumu laikā, kad viss notiek attālināti. „Radošajā izolatorā” būs iespēja klausīties mūziķu iedvesmas stāstos un  uzdot dažādus interesējošus jautājumus. Pārraides tiks straumētas biedrības „Bērnu un jauniešu mūzikas klubs” sociālajos tīklos, pirmā pārraide norisināsies jau 5. martā, plkst. 19:00, un to būs iespējams vērot platformā Instagram @bjmkrock profilā. Pirmā vakara viesi ir grupas “Citi zēni” dalībnieki, vienmēr dzīves priecīgais duets, –  Toms Kagainis un Krišjānis Ozols. Bet nākamā pārraide sekos 12. martā, plkst. 19:00, tajā piedalīsies mūziķi – Ervīns Ramiņš un Mārcis Vasiļevskis no grupas “Laime Pilnīga”. Par trešo „Radošā Izolatora” pārraidi un citiem projekta „Muzikālie pilsoņi” pasākumiem  informācijas sekos drīzumā!

 

Projekta laikā līdz 2021. gada oktobrim ieplānoti vēl šādi pasākum: piecas improvizācijas teātra darbnīcas par kritiskās domāšanas un pilsoniskuma tēmām, vides sakopšanas talka, brīvdabas festivāls, kurā bērni un jaunieši paši spēlē dzīvo mūziku un piedalās dažādās darbnīcās, kā arī jau ievērību guvušie labdarības koncerti ar mobilo skatuvi piekabē, ar iespēju dalībniekiem pašiem lemt par koncertu norises vietu un auditoriju.

Visa projekta gaita tiks piemērota un koordinēta, vadoties pēc valstī esošās situācijas sakarā ar vīrusa izplatību un noteiktajiem ierobežojumiem par cilvēku pulcēšanos un pasākumu norisi.

 

Projekta „Mūzikālie pilsoņi” īsteno biedrība „Bērnu un jauniešu mūzikas klubs”, kas jau vairāk kā 15 gadus aktīvi darbojas Jelgavā, veicinot bērnu un jauniešu interesi un aizraušanos ar mūziku kā kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanas veidu, vienlaikus veicinot jauniešus saliedēšanos. BJMK līdz šim realizējis dažādus projektus vietējā mēroga, kā arī starptautiskus projektus, kas saistīti ar jauniešu aktivitāti, integrāciju, iesaistīšanos sabiedriskajā dzīvē, kā arī regulāri kuplina Jelgavas muzikālo dzīvi ikdienā!

 

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par šī raksta saturu atbild biedrība “Bērnu un jauniešu mūzikas klubs”. #NVOfonds2021

  

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *