Home / Uncategorized / BJMK projekta “Muzikālā pietura” notikumi janvārī

BJMK projekta “Muzikālā pietura” notikumi janvārī

Arī 2015. gadā biedrībā “Bērnu un jauniešu mūzikas klubs” (“BJMK”) turpinās 2014. septembrī aizsāktais projekts “Muzikālā pietura – radoši risinājumi bērnu un jauniešu sociālās atstumtības mazināšanai Jelgavā”, un uz projekta pasākumiem tiek aicināti visi interesenti: gan bērni un jaunieši, kam interesē mūzika, gan pieaugušie, kas vēlas atbalstīt un izprast bērnus un jauniešus, kuru vaļasprieks ir mūzika.

Janvārī projekts BJMK telpās piedāvā trīs interesantus pasākumus, no kuriem tuvākais – jau 15. janvāra vakarā!

  • Ceturtdien, 15. janvārī plkst. 19.00lekcija par mūzikas nozīmi cilvēka attīstībā; lekciju vadīs mūzikas terapeite ar ilggadēju pieredzi Solvita Grasmane. Lekcija būs iespēja ielūkoties tajā, kādi sarežģīti procesi vēl slēpjas aiz muzicēšanas un mūzikas klausīšanās un kāda loma tiem var būt indivīda attīstībā un izaugsmē jebkurā vecumposmā. Kāpēc vertīgi nodarboties ar mūziku arī tad, ja bērns vai jaunietis, vai pieaugušais neplāno kļūt par profesionāli mūzikā; kāpēc mūzika ir tik lielisks hobijs. Dalībniekiem būs iespēja ne tikai piedalīties lekcijā kā klausītājiem, bet arī izmēģināt šo to praktiski.
  • Sestdien, 24. janvārī plkst. 13.00 jam session jeb improvizācijas pamati kopā ar mūziķi, grupas “Laime Pilnīga” soloģitāristu, elektriskās ģitāras skolotāju un saksofonistu, lielisku improvizācijas pārzinātāju Mārci Vasiļevski. Jam session iespējams piedalīties gan, ņemot līdzi savu instrumentu un piedaloties spēlēšanā (bungas un klavieres, kā arī nepieciešamā skaņu aparatūra pieejama uz vietas!), gan kā klausītājam! Šo pasākumu ir vērts apmeklēt visiem, kas vēlas iegūt praktiskas iemaņas improvizēšanā, jo Mārcis vadīs sesiju soli pa solim, dodot iespēju iesaistīties, gan iesācējiem, gan tiem, kam improvizācija jau ir pazīstama. Interesanti būs arī klausītājiem.
  • Sestdien, 31. janvārī plkst. 12.00 – nodarbība par dziesmu komponēšanu, ko vadīs dziesmu autors, dziedātājs un mūziķis ar maģistra grādu mūzikā Ervīns Ramiņš. Šī būs pirmā tikšanās nodarbību ciklā, kura mērķis ir piedāvāt bērniem un jauniešiem veidot savas kompozīcijas un tās, kuras pašiem vislabāk patiks, tuvāk projekta beigām ierakstīt ar profesionālu aparatūru.
  • Visa projekta garumā BJMK ziedojumu veidā tiek pieņemti dažādu formātu mūzikas ieraksti un grāmatas fono-bibliotēkas iekārtošanai. Visnoderīgākās grāmatas ir tādas, kas saistītas ar mūziku (notis, teorija, mūzikas literatūra utt.), kā arī tādas, kas varētu būt noderīgas bērniem un jauniešiem mācību procesā (piemēram, vārdnīcas, pasaku grāmatas, laba oriģinālliteratūra gan latviešu, gan angļu valodā).

Projekta aktivitātes turpināsies arī nākamajos mēnešos un tās visas apmeklētājiem pieejamas bez maksas!

Projektu finansiāli atbalsta Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *