Home / Uncategorized / BJMK vēsture – 1. sērija

BJMK vēsture – 1. sērija

Tikko apritējuši seši gadi, kopš oficiālās biedrības „Bērnu un jauniešu mūzikas klubs” dibināšanas. Tādēļ esam nolēmuši atskatīties uz kopā aizvadīto laiku, pastāstīt par to jaunajiem biedriem, kas, iespējams, pat nezina kā tas viss sākās 🙂 Kā no mazas entuziastu grupiņas izveidojās tik plaša un daudzpusīga organizācijā, kurā tagad ietilpst pat akreditēta mūzikas skola, apmēram 150 apmeklētāji nedēļas laikā un daudzu, dažādu projektu realizācija.

Viss sākās 2004. gada vasarā, kad 2 jauni ģitāristi meklēja kādu, kas varētu pasniegt ģitāras nodarbības. Viņi atrada Endiju Rozenbergu, kurš tajā laikā pasniedza sintezatora nodarbības, taču bija zināms, ka Endijs pieprot arī ģitārspēli un nodarbības varēja sākties. Līdz vasaras beigām jau bija 4 ģitāristi. Pirmie BJMK audzēkņi bija Sergejs un Edgars (tagadējie „On The Roof” ģitāristi) un Paulis un Arčijs – jau divus gadus BJMK goda biedri, kas diezgan cieši saista savu ikdienas dzīvi ar mūziku – Paulis studē skaņu režiju Viļņas Mūzikas un teātra akadēmijā, savukārt Arčijs mūzikas menedžmentu Kultūras koledžā, paralēli menedžējot grupu „Between The Lines”. Šie četri, tajā laikā pusaugu ģitāristi ir visa pamatā. Viņi cītīgi gatavojās nodarbībām, ar savu attieksmi ik nedēļu iedvesmojot Endiju. Endijs tajā laikā teica, ka esot liels prieks ar viņiem strādāt, jo katru reizi, kad tiek uzdots kaut kas jauns un interesants, viņiem acīs parādoties „uguntiņa”, un tajā brīdī esot skaidrs, ka šim darbam ir liela nozīme.

Un tā – 2004. gada oktobra nogalē Endijs un Zane Reinberga dibināja biedrību „Bērnu un jauniešu mūzikas klubs”, biedrības pamatmērķis, tāpat kā tagad, bija sniegt Jelgavas un apkārtējo pilsētu bērniem un jauniešiem iespēju brīvajā laikā apgūt kāda instrumenta spēli. Nodarbības sākotnēji notika dažādās ne – bjmk telpās, bija jau mazliet vairāk par 10 audzēkņiem un tika pieaicināti arī jauni pasniedzēji – Tonijs Šabovics – klasiskās un flamenko ģitāras pasniegšanai, un Ēriks Upenieks – elektriskās ģitāras pasniegšanai.

BJMK pirmais reklāmas plakāts. Dizains – Maija Kurševa, saturs – Ieva Reinberga
BJMK beidzot iemantoja paši savu bāzes vietu – tika noīrētas mazas telpiņas Jelgavas Valsts Ģimnāzijas bēniņos (4. stāvā) Šajās telpās jau varēja notikt ne tikai nodarbības, bet arī mēģinājumi. 2005. gada pavasarī BJMK audzēkņi, kopā ar pasniedzējiem šajās telpās veica kosmētisko remontu, lai pašiem mājīgāk tur uzturēties. Tajā laikā BJMK jau bija pieejamas arī bungu nodarbības – pasniedzējs Alvils Cedriņš. Tika piedāvātas arī basģitāras un sintezatora nodarbības, taču tam nebija pieprasījuma, visi gribēja spēlēt ģitāru! 🙂


Pirmais BJMK pasākums (Valsts ģimnāzijas telpās), video skolas skatīšanās, grupas „Half Story” pirmā uzstāšanās un Pauļa ģitāras solo. (2004. Gada 30. oktobris)


2005. gada pavasarī LLU studentu klubā notika pirmais BJMK 2.līmeņa ģitāristu eksāmens, savukārt 2005. gada augustā notika pirmā BJMK ģitāristu nometne Koknesē. Dalībnieku gan bija nedaudz, taču laiks tika pavadīts lieliski, muzikāli un aizraujoši!

Frīdis un Arčijs pēdējā brīdī gatavojas noslēguma koncertam.


Ģitāristus apciemoja arī cūkmens, ha ha 🙂

Nometnē notika ģitāras meistarklase Artūra Kutepova (Labvēlīgais Tips) vadībā.

Nometnes noslēguma koncerts

Pienākot 2005./2006. mācību gada sezonai BJMK audzēkņu skaits bija pieaudzis, BJMK mēģinājumu telpas bija pieprasītākas, elektriskās ģitāras pasniedzējs bija Guntars Endzelis.

Zane un Endijs palīdz audzēkņiem ar dziesmu.

Mēģinājumi

Šī mācību gada laikā Endijs nāk klajā ar priekšlikumu par „Satriani projekta” veidošanu. (Joe Satriani – viens no pasaules virtuozākajiem ģitāristiem, komponists.) Tajā tiek iesaistīti 4 tobrīd tehniski spējīgākie ģitāristi, kas spēlē elektrisko ģitāru. Katram no viņiem bija jāizvēlas kāds Satriani skaņdarbs un noteiktā laikā šis skaņdarbs jāapgūst pēc iespējas profesionālāk.

„Satriani projekta” tikšanās
Rezultātā tika sagatavoti 4 skaņdarbi: (no kreisās) Edgars „The Extremist”, Sergejs „Starry Night”, Endijs – pasniedzējs, Reinis „Echo”, Paulis „ Always With Me, Always With You”.

2006.gada martā BJMK ir jau tuvu 30 dalībnieku, un notiek ģitāras meistarklase Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā, arī šoreiz Artūra Kutepova vadībā

Pēc meistarklases visi BJMK biedri aizpilda anketas par BJMK – daži citāti no tām:
Ko Tu gribētu sasniegt saistībā ar mūziku?
„Noteiktu līmeni, lai varētu spēlēt grupā!” (Mārtiņš) „Gribu sasniegt visu, kas manos spēkos, jo vairāk, jo labāk!” (Sandra) „Iemācīties labi spēlēt giču, uztaisīt grupu, kļūt par rokstāru!” (Sergejs) „Neatkarību” (Ričards) „Ko gan citu – superstar!” (Paulis) „Apgūt pilnībā šo burvīgo instrumentu – ģitāru. Un tādu līmeni, ka viss jau ir sasniegts un tu vari nedarīt neko!” (Arčijs) „Izdot Wild Sweden elbūmu!!” (Frīdis)

Kas Tev patīk BJMK?
„Tas, ka nemuļķojas, bet ķeras pie īstām lietām.” (Reinis) „Viss! Gan bungas, gan arī skolotājs!” (Monta) „Viss no sākuma līdz beigām!” (Edgars) „Attieksme, koleģiālisms, nepiespiestības atmosfēra…. un Artūrs…” (Frīdis)

Kāpēc izvēlējies nākt uz BJMK?
„Jo bija labas atsauksmes un patika, ka jāmācās tikai ģitāras spēlēšana un nekas cits.”(Anna S.) „Jo man patīk ROCK!” (Garijs) „Manuprāt, vienīgā normālā mēģinājumu telpa Jelgavā.” (Ričards) „Jo tā teica mamma un tētis :)” (Arčijs)

Vai Tev pagaidām izdodas realizēt savas ieceres attiecībā uz instrumenta spēles apguvi?
„Jā, jo esmu jau iemācījusies vairākas gammas un dziesmu.”(Anna J.)

Kā Tu uzzināji par iespēju nākt uz nodarbībām BJMK?
„Kurš meklē, tas atrod.” (Edgars)

Kādu instrumentu Tu spēlē?
„Ģitāru un perspektīvā bungas un mandolīnu un obligāti akustisko basu!” (Frīdis)

Šīs meistarklases laikā Endijs secina, ka BJMK biedru ir jau tik daudz, ka ir nepieciešamas plašākas telpas. Neilgi pēc tam radās iespēja izmantot ēku Dobeles ielā 68. 2006.gada marta beigās BJMK pārceļas uz pašreizējām telpām un varētu teikt, ka tā sākas jauna BJMK ēra 🙂

1. Sērijas beigas. Turpinājums sekos… 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *