Home / Uncategorized / “Būt uz skatuves”. Arnis Račinskis. Atskats. Atziņas.

“Būt uz skatuves”. Arnis Račinskis. Atskats. Atziņas.

27.oktobrī BJMK diskusiju sērijas “Būt uz skatuves” ietvaros viesojās mūziķis Arnis Račinskis, grupas “Mofo” izveidotājs, ģitārists un solists. Pēc ilgāk kā divu stundu sarunas jaunie mūziķi un citi interesenti uzzināja Arņa personīgo pieredzi, pārdomas un skatījumu uz saviem sasniegumiem, mūziku un dzīvi vispār.

Viens no interesantākās un vitālākās sarunas pavērsieniem izveidojās, kad pēc jautājuma, kāpēc Latvijā nav mūzikas industrijas un kas notiek ar Latvijas mūziku šobrīd, dažādu viedokļu sadursmēs Arnis pēc savas pieredzes un skatījuma uzsvēra, ka nav jau nekāda “Melnā Bubuļa”, kas kādu attur no mūzikas radīšanas un pat, ņemot vērā mūsdienu tehnoloģiju iespējas, mūzikas ierakstīšanas un izplatīšanas. Jautājums – vai mūziķim ir ko radīt un vai tas ir pietiekami interesanti gan pašam, gan citiem? Un vai mūziķis ir gatavs cīnīties par savu mūziku un darīt pats, nevis cerēt, ka kāds izdarīs viņa vietā? Jautājums vietā. Atbilde katram pašam.

“Būt uz skatuves” ir diskusiju sērija, kas vienreiz mēnesī BJMK aicina satikt kādu Latvijā pazīstamu mūziķi vai mūzikas sfērā strādājošu personu, lai dalītos, diskutētu, parunātu. Seko līdzi jaunumiem www.bjmk.lv par nākamo viesi, konkrētu laiku un vietu, un pievienojies arī Tu! Ieeja bezmaksas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *