Home / Uncategorized / “Būt uz skatuves”. Jānis Žilde. Atskats. Atziņas.

“Būt uz skatuves”. Jānis Žilde. Atskats. Atziņas.

16.februārī BJMK diskusiju sērijas “Būt uz skatuves” ietvaros viesojās mūziķis un mūzikas žurnālists Jānis Žilde, grupas “Satellites LV” dibinātājs un dalībnieks.
Jānis dalījās ar savu pieredzi un savām atklāsmēm darbojoties Latvijas mūzikas arēnā un aicināja jauniešus apdomāt vairākus, katram mūziķim svarīgus jautājumus.

Kā piemēram, vai mūziķiem Latvijā ir jādzied angļu vai latviešu valodā? Vai tas ietekmē vēstījumu un vai patiešām latviešu valoda ir pliekana un neskanīga rokmūzikas kontekstā? Pēc Jāņa novērojumiem un personīgās pieredzes viņa uzskats sekojošs: katrai tautai ir sava identitāte ar kuras palīdzību (tai skaitā īpašo izteiksmes līdzekli – valodu) var iegūt kādu īpašu pieeju vai īpašu muzikālu skanējumu jebkurā mūzikas žanrā (to ļoti labi pierāda tādi piemēri kā Skyforger (Latvija), Sigur Rós (Islande) utt.). Arī diskusijas dalībnieki pēc diskusijas atzina, ka, ņemot vērā visus apstākļus, jebkurā gadījumā dziesmas teksts dzimtajā valodā sanāks patiesāks, jo spēs izteikt vairāk un vairākos slāņos, salīdzinot ar svešvalodu.

Cits jautājums, kurš likās aktuāls arī jaunajiem mūziķiem – vai un kā funkcionē mūzikas izdevniecības Latvijā un pasaulē mūsdienās. Jāņa pieredze stāstīja par neatkarīgu mūzikas izdošanu un iedrošināja jauniešus, ka ne vienmēr vajag milzīgu mūzikas leiblu aizmuguri, lai varētu radīt un ierakstīt mūziku.

“Būt uz skatuves” ir diskusiju sērija, kas vienreiz mēnesī BJMK aicina satikt kādu Latvijā pazīstamu mūziķi vai mūzikas sfērā strādājošu personu, lai dalītos, diskutētu, parunātu. Seko līdzi jaunumiem www.bjmk.lv par nākamo viesi, konkrētu laiku un vietu, un pievienojies arī Tu! Ieeja bezmaksas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *