Home / Uncategorized / Ciklā “Satiec savu mūziķi” Jelgavas Tornī viesosies BJMK dibinātājs Endijs Rožkalns

Ciklā “Satiec savu mūziķi” Jelgavas Tornī viesosies BJMK dibinātājs Endijs Rožkalns

Ceturtdien, 8.martā, pulksten 18, Jelgavas Sv.Trīsvienības tornī norisināsies cikla “Satiec savu mūziķi” muzikālais vakars, kurā viesosies biedrības “Bērnu un jauniešu mūzikas klubs” un privātās mūzikas skolas “BJMK Rokskola”  dibinātājs, mūziķis un skolotājs Endijs Rožkalns un viņa audzēkņi.

 Endijs Rožkalns stāstīs par ceļu, kā no neformālas organizācijas “BJMK” tika radīta viena no retajām akreditāciju saņēmušajām privātajām mūzikas skolām Latvijā – “BJMK Rokskola” – un par šīs skolas vērtībām.

Viens no “BJMK Rokskolas” stūrakmeņiem – svarīgākajiem instrumentiem – ir ģitāra. Latvijā klasiskās ģitāras spēle sākusi attīstīties diezgan nesen, un Endijs caur savu skolu ir viens no šī instrumenta spēles attīstības virzītājiem Latvijā: gan vadot meistarklases, gan ikdienā pievēršoties savu audzēkņu izaugsmei, gan rīkojot Latvijas mēroga konkursu klasiskajā ģitārspēlē “Latvijas Gada ģitārists”.

Endijs pats savu īsto instrumentu – klasisko ģitāru – pa īstam satika tikai pēc tam, kad jau  bija iegūta kordiriģenta izglītība un uzsāktas akadēmiskās dziedāšanas studijas J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Tik krasi mainīt uzsākto un pievērsties ģitāras spēles skolotāja profesijas apguvei rosināja toreizējie audzēkņi un lieliskā iespēja mācīties pie ģitārspēles “celmlauža” prof. J. Kurauska no Lietuvas.

Šobrīd Endijs var lepoties ar saviem audzēkņiem: visās pārstāvētajās vecuma grupās audzēkņi iekļuvuši finālā un ieguvuši godalgotas vietas Valsts Klasiskās ģitāras spēles konkursā, vairākas reizes tituls “Latvijas Gada ģitārists” ceļojis uz Jelgavu pie “BJMK Rokskolas”, tagad Jelgavas mūzikas vidusskolas audzēkņa Artūra Dāvja Ābeles, divus audzēkņus bez iepriekšējas muzikālas izglītības Endijs sagatavojis studijām JVLMA ģitārspēles programmās.

Šajā muzikālajā vakarā dzirdēsiet ģitārspēli gan Endija, gan viņa audzēkņu izpildījumā dažādos sastāvos – solo un ansambļos.

Jāpiebilst, ka “BJMK Rokskola” piedāvā arī plašu individuālu interešu izglītības nodarbību klāstu, kas pieejams jebkura vecuma audzēkņiem ar jebkādu muzikālo bagāžu: šobrīd BJMK bungu, ģitāras (gan akustiskās, gan elektriskās), klavieru, saksofona spēli un vokālu apgūst ap 200 audzēkņu no 4 līdz 65 gadu vecumam.

 

Pasākuma ciklu “Satiec savu mūziķi” organizē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs, un tas norisinās katra mēneša otrajā ceturtdienā, izceļot tos jelgavniekus un kolektīvus, kuru vārds cieši saistīts ar mūsu pilsētu un mūziku. Pasākumu cikls tā apmeklētājiem ir bez maksas kā dāvana Latvijas simtgadē.

Muzikālā tikšanās norisināsies Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī, Akadēmijas ielā 1.

Vietu skaists ierobežots.

Pieteikšanās pa tālruni 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *