Home / Uncategorized / Jelgavas Jaunais Teātris sadarbībā ar BJMK iestudē izrādi „Muzikanti”

Jelgavas Jaunais Teātris sadarbībā ar BJMK iestudē izrādi „Muzikanti”

Šī gada 13. un 27. martā, „Jelgavas Kultūras nama” Mazajā un Lielajā zālē iestudējums „Muzikanti”, kas veidots pēc brāļu Grimmu pasakas „Brēmenes muzikanti” un Ivana Krilova dzīvnieku fabulu motīviem, piedzīvoja savas ugunskristības, piedaloties „Gada izrāde 2010” skatē.

„Jelgavas Jaunā teātra” (JJT) un „Bērnu un Jauniešu mūzikas klubs” (BJMK) kopīgi veidotā muzikālā izrāde piedzīvoja gan pašu mazāko skatītāju, gan viņu vecāku, gan arī vienkāršu teātra cienītāju nedalītu interesi un aplausus.
„Muzikanti” ir stāsts par to, kā saglabāt ticību labajam, cerību uz visu gaišo un mīlestību pret tuviniekiem, arī tad, kad sapņi draud sabrukt.
Kādā drūmā dienā, mazā pilsētas skvēriņā trīs ielu muzikantiem rodas traka ideja – izspēlēt tur pat uz vietas īstu ielu teātri, lai iepriecināt pilsētniekus, kas tur atpūšas.


Izmantojot pavisam vienkāršas un ikdienišķas lietas (kaklasaites, lakatus, cepures, žaketes un lietussargus) pilsētnieku acu priekšā uzburas krāšņs stāsts par neviltotu draudzību un atbalstu nebaltā dienā.
Četri draugi – ēzelis, suns, kaķis, gailis – tik tikko paglābušies no vilku zobiem, dubļu grāvja, jūras skolas un zupas katla, kopā, atbalstot cits citu un mācoties no pārējo zvēru kļūdām, uzsāk savu ceļu uz Brēmeni, lai piepildītu savus sapņus un iemantotu „mīļu māju ar laimīgu ikdienu”.
„JJT” trupa kopā ar mūziķiem no „BJMK” radījuši šo izrādi kā muzikālu piedzīvojumu pašiem mazākajiem, viņu vecākiem un ikvienam, kurš novērtē īstu draudzību.
Mākslinieki uzsver, ka „šis ir pirmais šāda veida radošais sadarbības projekts „Bērnu un Jauniešu mūzikas klubam” un „Jelgavas Jaunā teātrim”. Uz skatuves satiekas mūziķi un aktieri un izveido krāsainu piedzīvojumu buķeti ar mūziku, dejām, un dziesmām”.
„Radīt teātra izrādi par draudzību un sapņiem ir iespējams tikai tad, ja arī paši veidotāji glabā svētas šīs pašas vērtības. Tieši tāpēc mums, aktieriem, mūziķiem, organizatoriem un māksliniekiem šis ir patiesas savstarpējās draudzības un uzticības pārbaudījums. Un, kā redzams, tas izvērties patiesi veiksmīgs,” uzsver izrādes režisors Rihards Svjatskis.
Ar nenovērtējamu BJMK atbalstu, Endija Rozenberga vadībā, skola radījusi ļoti labvēlīgus apstākļus izrādes veiksmīgai tapšanai. Bundzinieks un pasniedzējs Māris Izaps kopā ar BJMK jauniešiem – basģitāristu Tomu Romaņenko un ģitāristu Pāvelu Kožurovu, izveidojuši aizraujošu un daudzveidīgu izrādes muzikālo un trokšņu noformējumu. Visi JJT komandas dalībnieki atzīst, ka „vēl nekad nav pieredzējuši tik radošu un entuziasma pilnu attieksmi pret darbu, kā to parādīja Māris, Pāvels un Toms. Tā ir bauda strādāt ar tik profesionālu komandu!”.
Izrādes vizuālo noformējumu veidojusi māksliniece Ieva Ekmane, kas, izmantodama pašus minimālākos izteiksmes līdzekļus, radījusi tādu izrādes scenogrāfiju un tērpus, kas ļauj brīvi plūst ikviena skatītāja fantāzijai. Ieva uzskata: „Viss ģenerālais ir vienkāršs. Izrādē pats galvenais ir aktieris. Tērpi, rekvizīti, scenogrāfija šinī gadījumā izceļ, ne notušē, aktierisko darbu. Bet, pats galvenais, ka tas ļauj bērniem brīvi fantazēt un sapņot.”


Bet nu – skatītāju aplausi atskanējuši, ziedi saņemti un svētku rasols apēsts, taču darbs pie sasniegtā neapstājas. JJT trupa uzskata, ka „Muzikanti” ir lielisks sākums tālākajiem darbiem. Nākotnē „Muzikanti” mērķē izbraukāties nevien pa Latvijas festivāliem, bet „saldajam ēdienam” arī aizlaist uz kādu tālāku zemi. Kā viņiem veiksies – to drīz uzzināsim.
Izrādes veidotāji novēl, lai ikvienam „ir labākā drauga plecs, pret kuru nebaltā dienā atbalstīties, tāpat kā lietussargs, zem kā no lietus patverties. Jo, kas gan ir vērtīgāks šajā dzīvē par mīlestību un iekšēju laimes sajūtu?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *