Home / Uncategorized / BJMK pasniedzēja Zane Rožkalna sniegs koncertu Eliasa muzejā!

BJMK pasniedzēja Zane Rožkalna sniegs koncertu Eliasa muzejā!

Šo trešdien, 27. augustā plkst. 16.00, Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā varēs noklausīties kamermūzikas programmu “Meitenes dziesmas”. Koncerta nosaukums izvēlēts šāds, jo programmā iekļautas vācu un austriešu kamermūzikas dziesmas, kurās bieži galvenais tēls ir meitene un viņas pārdzīvojumi, ne velti pat vairāku dziesmu nosaukumi ir “Madchenlied”, kas tulkojumā no vācu valodas ir – Meitenes dziesma.

Koncertā piedalās Zane Rožkalna (soprāns), kas savu augstāko muzikālo izglītību sākotnēji ieguvusi J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālajā nodaļā un turpinājusi apgūt izpildītājmākslu Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijā pie prof. G. Kaukaites – pasaulē atzītas lietuviešu skatuves mākslinieces.

Pie klavierēm būs klavierspēles un ērģeļspēles maģistra grādu ieguvusī pianiste Inga Sarkane, kas klavierspēli J. Vītolas Latvijas Mūzikas akadēmijā apguvusi pie leģendārās I. Graubiņas, un studijas turpinājusi pie J. Žvikova. Inga ir virtuoza, muzikāla koncertmeistare, kam piemīt arī lieliskas spējas improvizācijā.

Koncertā viesosies BJMK Rokskolas 4. klases audzēknis, kas šogad Latvijas klasiskās ģitārspēles konkursā ieguvis titulu “Gada ģitārists 2014”.

Muzeja zālē valda radoša atmosfēra, ir skanīga aksustika, kas ir lieliski piemērota  romantiķu – F. Šūberta, J. Brāmsa, R. Štrausa – kamermūzikas dziesmām; koncertu papildinās klasiskās ģitāras skaņas ar J.S. Baha un L.Leņjāni skaņdarbiem.

Koncerta dalībnieki šobrīd aktīvi gatavojas starptautiskiem kamermūzikas un ģitārspēles konkursiem Austrijā un Itālijā, un vēlas dalīties ar līdz šim paveikto ar klausītājiem Jelgavā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *