Home / Uncategorized / Franču kultūras vakars BJMK!

Franču kultūras vakars BJMK!

Piektdien, 15. aprīlī pl. 19:00 BJMK zālē norisināsies Franču kultūras vakars, kura iniciators ir David Moutrille (Dāvids) – brīvprātīgais no Francijas, kas Eiropas brīvprātīgā darba projekta ietvaros uzturēsies Jelgavā un darbosies BJMK līdz pat oktobra beigām. Pasākums būs kompakts, vispusīgs un humora elementus ietverošs franču kultūras vakars, un tajā tiks prezentēts arī brīvprātīgā iecerētais Franču klubiņš.

Tikšanās Franču klubiņā, kas notiks BJMK telpās, plānotas katru nedēļu, un bez maksas būs pieejamas jebkuram interesentam, kurš vēlas sākt apgūt pamatfrāzes franču valodā, pildīt skolā vai augstskolā uzdotos franču valodas mājas darbus, vienkārši tikties un mēģināt runāt franciski, kā arī apgūt kaut ko no franču kultūras: dziesmas, ēdienu receptes, filmas, spēles un jebko citu, kas liekas saistošs. Dāvids Jelgavā jau ir saticis jauniešus, kas skolā apgūst franču valodu, vai, satiekot Dāvidu, ir sākuši par šo valodu interesēties, – pateicoties jauniešu interesei par franču valodu un Francijas kultūru, ir radusies ideja par Franču klubiņa veidošanu.

Franču kultūras vakarā tiks piedāvāta plaša programma, kas prezentēs arī Franču klubiņa ieceres:

  • Prezentācija par Franciju : tās kultūra, vēsture, dažādi jautri fakti, utt.
  • Diskusija par topošo franču klubiņu – ko tā potenciālie apmeklētāji no tā sagaida.
  • Muzikālais priekšnesums – Dāvids un BJMK, kā arī Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas jaunieši izpildīs vairākas īpaši šim pasākumam sagatavotas dziesmas franču valodā.
  • Gabrielle Prat – Eiropas brīvprātīgā darba programmas dalībniece no Francijas, kas pašlaik dzīvo un veic savu brīvporātīgā darba ieguldījumu Skrīveros, prezentēs jautro franču komiksu „Tintin”, skaidrojot smieklīgus izteicienus franču valodā.
  • Neliels ieskats franču virtuvē – sieri un vīni, kas nākuši no Francijas. (vīnu degustācija tikai tiem, kas ir vismaz 18 gadus veci, glāze vīna būs pieejama par ļoti simbolisku samaksu.)
  • Vakara nobeigumā jeb neoficiālajā daļā franču kino: “les demoiselles de Rochefort” (1967), režisors Jacques Demy, galvenajās lomās Catherine Deneuve un Gene Kelly. Filma stāsta par divām jaunām meitenēm – māsām, kas mēģina piepildīt savu sapni – atrast patiesu mīlestību un kļūt par populārām dziedātājām. Šī filma ir Francijā ļoti populāra un Dāvids to izvēlējies īpaši šim vakaram no Franču kultūras centra arhīviem.

Ieeja Franču kultūras vakarā bez maksas.
Laipni gaidīti visi, kas ir atvērti jaunu kultūru un tradīciju iepazīšanai! Franču kultūras vakaru droši var apmeklēt arī tie, kas neplāno turpmāk pievienoties Franču klubiņam, jo šis būs vienreizējs kultūras pasākums un būs interesants jebkuram apmeklētājam!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *