Home / Uncategorized / Klasiskās ģitārspēles konkurss „Latvijas gada ģitārists 2013” izsludina divu pēdējo kārtu norises laiku, un aicina pieteikties jaunos ģitāristus

Klasiskās ģitārspēles konkurss „Latvijas gada ģitārists 2013” izsludina divu pēdējo kārtu norises laiku, un aicina pieteikties jaunos ģitāristus

„Privātā mūzikas skola „BJMK Rokskola””, sadarbībā ar Latvijas klasiskās ģitārspēles skolotāju un ģitāristu asociāciju, J. Cimzes Valkas mūzikas skolu un Alsungas mūzikas skolu organizē klasiskās ģitārspēles konkursu „Latvijas gada ģitārists 2013” Jelgavā un Valkā. Šī gada 13. Aprīlī J. Cimzes mūzikas skolā, Semināra ielā 25, Valkā norisināsies konkursa „Latvijas gada ģitārists” Vidzemes reģionālā kārta, savukārt 14.aprīlī, Jelgavas Mākslas skolas zālē, Mazajā ceļā 2, Jelgavā, konkurss notiks Zemgales reģiona mērogā. Konkurss notiks četrās vecuma grupās – sākot no 2003.gadā dzimušajiem un jaunākiem ģitāristiem, beidzot ar 1994. gadā dzimušajiem ģitāristiem. Katra reģiona laureāti maijā tiksies konkursa „Latvijas gada ģitārists 2013.” finālā, kurā noskaidrosies labākie no labākajiem šogad!

Divos pārējos Latvijas novados – Kurzemē un Latgalē reģionālās kārtas jau notikušas un finālisti izraudzīti, bet Zemgales un Vidzemes kārtām vēl iespējams pieteikties līdz šīs nedēļas beigām (5.04.13.)

Konkurss pirmo reizi notika 2012.gada pavasarī Alsungā un ilga divas dienas, tādējādi aizsākot tradīciju, kas šogad vēršas plašumā, iesaistot visus Latvijas novadus! Žūrija novērtēja katra dalībnieka sniegumu, gan objektīvi norādot uz lietām, kas jāattīsta un jāuzlabo, gan neskopojoties ar labiem, iedvesmojošiem vārdiem! Katrs dalībnieks ieguva diplomu par dalību konkursā, bet laureāti tika arī pie jaukām veicināšanas balvām.

Šogad, tāpat kā 2012.gadā, konkursā aicināti piedalīties bērni un jaunieši, kas spēlē klasisko ģitāru, un ne tikai no Zemgales un Vidzemes reģiona, bet arī no Rīgas. Aktīvāk piesakās novadu bērni un jaunieši, kamēr galvas pilsētas pārstāvji pagaidām ir diezgan kūtri uz pieteikšanos. Tā kā konkursā izpildāmā programma ir brīvas izvēles (vienīgie nosacījumi ir laika ierobežojums un vēlama skaņdarba raksturu dažādība), tad jebkurš jaunais ģitārists, kura repertuārā ir vismaz divi dažādu komponistu skaņdarbi, ir laipni aicināts piedalīties! Šāds konkurss ir lieliska iespēja skolotājiem un viņu audzēkņiem uzzināt kompetentas žūrijas viedokli par katra dalībnieka sniegumu.

Žūrijas priekšsēdētājs visu reģionu kārtās un finālā būs Juļus Kurausks – docētājs J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā. Žūrijas komisijā darbosies arī maģistra grādu ģitārspēles skolotāju specialitātē ieguvušie: Modris Baumanis (Jelgavā un Valkā) un Kaspars Zemītis (Jelgavā), kā arī „Privātās mūzikas skolas „BJMK Rokskola”” dibinātājs Endijs Rožkalns (Valkā). Konkursa dalībniekiem un klausītājiem būs iespēja dzirdēt lielisko ģitāristu – J.Kurauska, K.Zemīša un M.Baumaņa – sniegumu.

Organizatoru kontakti:

Zemgalē: Endijs Rožkalns, tel. 29608440, e-pasts klasiskagitara@gmail.com

Vidzemē: Ernests Lībietis, tel. 26364249, e-pasts klasiskagitara@gmail.com

Sīkāka informācija, nolikums, pieteikuma  anketa: www.klasiskagitara.lv

http://kriic.lv/jaunumi/latvijas-klasiskas-gitarspeles-konkurss-%E2%80%9Elatvijas-gada-gitarists-2013

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *