Home / Uncategorized / Noskaidroti Latvijas labākie ģitāristi!!!

Noskaidroti Latvijas labākie ģitāristi!!!

Visa aprīļa garumā katrā Latvijas novadā un Rīgā notika Privātās mūzikas skolas “BJMK Rokskolas”, Latvijas klasiskās ģitārspēles skolotāju un ģitāristu asociācijas, Alsungas mūzikas skolas un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas organizētais konkursa “Latvijas Gada ģitārists 2014” reģionālās atlases kārtas, kurās piedalījās klasisko ģitāru spēlējoši bērni un jaunieši vecumā no 6 līdz 18 gadiem. Šāds konkurss Latvijā norisinās trešo gadu – pirmo reizi tas notika 2012. gadā Alsungā un ilga divas dienas; 2013. gadā jau bija četras reģionālās atlases kārtas, un konkursa finālu Jelgavā organizēja Privātā mūzikas skola “BJMK Rokskola”; bet 2014. gadā konkurss jau vēršas plašumā – tajā ir aiz vien vairāk dalībnieku un pievienojas arī Rīga!Kopumā konkurss pulcināja vairāk kā 120 jaunos klasiskās ģitāras meistarus no  dažādām Latvijas pilsētām. Konkursa dalībnieki sacentās četrās vecuma grupās, no kurām katrā tika izvirzīti vairāki finālisti.

Zemgales atlases kārtu bija tas gods organizēt Privātajai mūzikas skolai “BJMK Rokskola”, no kuras konkursā piedalījās 11 audzēkņi un no tiem 8 tika izvirzīti uz finālu, iegūstot lielāko daļu no reģionālās atlases godalgotajām vietām. Konkursa fināls norisinājās Rēzeknē, 29. aprīlī un dalību finālā ņēma ap 50 ģitāristu. Konkursa žūriju sastādīja vairāki kompetenti klasiskie ģitāristi, kā Juļus Kurauskas, Kaspars Zemītis, Modris Baumanis, Māris Kupčs, Endijs Rožkalns un Vjačeslavs Piļipovs.

“BJMK Rokskola” sveic konkursa lauerātus:

A grupa:

1. vieta Ratmirs Bogdans Saade

2. vieta Anna Adele Tomčuka

4. vieta Kristiāns Jeļinsks

5. vieta Andrejs Bogdanovs

6. vieta Lora Džesika Zandersone, Privātā mūzikas skola “BJMK Rokskola”, pasniedzējs Endijs Rožkalns

B grupa:

1.vieta Aleksandrs Fortūna

2. vieta Roberts Priediņš

3. vieta Andrejs Ivans Perinovs

4. vieta Pēteris Paulicāns

5. vieta Denija Žaļima

6. vieta Ņikita Ļašēvičs

C grupa:

1. vieta Artūrs Dāvis Ābele, Privātā mūzikas skola “BJMK Rokskola”, pasniedzējs Endijs Rožkalns

2. vieta Miks Akots

3. vieta Elīza Šmidberga

4. vieta Kaspars Sedliņš

5. vieta Ada Mandžagaladze

6. vieta Elīna Bernupe

D grupa:

1.vieta Krista Sniķere

2. vieta Laine Būmeistere

4. vieta Elza Kanceviča, Privātā mūzikas skola “BJMK Rokskola”, pasniedzējs Endijs Rožkalns

5. vieta Atis Trūbiņš

Pēc 2014. gada konkursa ir skaidrs, ka Latvijā klasiskajai ģitārai kā solo instrumentam ir lielas izaugsmes iespējas un tā ir pieprasīts instruments jauno mūziķu un viņu vecāku vidū, kā arī klausītāju interese turpina pieaugt. Klasiskās ģitāras kā pieprasīta instrumenta statusu pierāda arī BJMK Roskolas statistika – no nepilniem 300 audzēkņiem, apmēram 90 par savu specialitāti ir izvēlējušies tieši klasisko ģitāru, ko BJMK Rokskolā pasniedz 2 pasniedzēji – Endijs Rožkalns un Romans Lulla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *